SZEGÉLY

A Szegély ("overlock varrás") speciális varrógéppel készül. Ez a leggyorsabb és legolcsóbb módja annak, hogy rögzítse a szövet széleit a kopás ellen. Hátránya, hogy az anyagtól függően gyakran nem elég robusztus, és például mosás közben elválhat.

VÉKONY HEM

Ebből a célból a textilt egyszer hajtogatják, és egyszerű varrással egyenesen varrják. Ez a kivitelezés sokkal stabilabb és vizuálisan szebb, mint a Kettel. A keskeny szegélyt főleg a függöny oldalsó szélein használják.

SZÉLES SZEGÉLY

A magas vagy széles szegély (kb. 3 cm-től) előnye, hogy súlyozó zsinórok helyezhetők be, amelyek biztosítják a függöny teljes lehullását.

A széles szegélyt főleg a függöny alsó szélén használják.

MOSÁS VAGY DUPLA SZEGÉLY

Az ilyen típusú szegélyeknél a szövet szegélyezett vége visszanyúlik a szegély alsó végéig. Ez jobb vizuális hatást eredményez, különösen átlátszó függönyszövetek (voiles) esetén. Ezenkívül a mosás okozta ugrás kompenzálható az anyag elválasztásával és "elhagyásával". A mosó vagy kettős szegélyt kizárólag a függöny alsó szélén használják.

TÁSKA

Az egyetlen különbség a széles szegély és a táska között az, hogy a szegély a végén van varrva, míg a táska végei nyitva vannak. Ez egy kicsi, de fontos különbség, ami bosszantóan kényelmetlenné válik, különösen, ha egy súlyozó rudat egy zsebbe szeretne nyomni, de a függönynek van szegélye.

LÁTHATATLAN ZSEB

A láthatatlan zseb a simán feszített textíliák és a padló teljesen zárt lezárásának egyidejű fenntartására szolgál.

Ily módon a fényrés még ráncmentes horizont esetén is kizárt.

FŰZŐLYUKFESZÍTŐ CSÍK

A láthatatlan táskához hasonlóan a fűzőlyukfeszítő csík is arra szolgál, hogy egyszerre tartsa fenn a simára feszített textíliákat és a padlóhoz való teljesen zárt zárást, például megakadályozza a hátulról érkező fény átjutását. Gyakran használják a TV-stúdiókban a horizont nyújtására.

VONAT VAGY KÖTÉNY

A kötényt leggyakrabban a főfüggönyökön használják. Kompenzálja az egyenetlen padlókat, és megbízhatóan megakadályozza a fő függöny és a padló közötti csúnya fényrést. A kötényt szándékosan kopó alkatrészként használják, amelyet egy idő után (általában évek) cserélnek.

ÖV MEGERŐSÍTÉSE - EGYSZERŰ VARRÁS

Az egyik módszer a heveder varrása az anyaggal. Csak egy varrásra van szükség, és az öv mindkét oldalon láthatatlanná válik. Ez a fajta megerősítés több anyagot fogyaszt, mint a kettős varrással ellátott heveder varrása.

ÖVERŐSÍTÉS - KETTŐS VARRÁS

A hevedert két varrással varrják a szövetre.

Mivel csak a szegélyt kezelik, ez a fajta megerősítés kevesebb anyagot használ.

CSŐVEZETÉK

A vitorlázástól és a sátorépítéstől kezdve a rögzítés csővezetékek és megfelelő csőprofil segítségével történik. A csővezeték hihetetlen szakítóerőket nyel el, lehetővé teszi az anyagok viszonylag gyors cseréjét, és egyenletesen és gyűrődésmentesen nyújtja az anyagokat.

Meg kell jegyezni, hogy mindaddig, amíg az anyag feszültséget gyakorol a csövekre, szilárdan ül a profilban, majd nem mozgatható. Az anyag simán nyújtható anyagának biztosításához megfelelő mechanizmusokat kell biztosítani a csőprofil mozgatásához. A csővezetékeket elsősorban a szabadban és a vásárok építésében használják.

TÉPŐZÁRAS RÖGZÍTŐELEM TÉPŐZÁRRAL ÉS HOROGSZALAGGAL (VELCRO®)

Sok esetben a tépőzáras rögzítők tökéletes megoldást jelentenek a textíliák gyors és egyszerű összeszerelésére és szétszerelésére.

A tépőzáras kötőelemek néha rossz hírnevét tapadásuk és tartósságuk szempontjából az olcsó termékek okozták, amelyek néha csak két vagy három használat után abbahagyják a tapadást.

A Tüchler kiváló minőségű tépőzáras rögzítőelemei több száz ciklus után is úgy tapadnak, mint először!

Klettverschluss

AÜ 250723